Меню навигации+

Дарія Фесюк

Усе почалося у маленькому мальовничому шахтарському, рідному для мене місті Нововолинськ, а для мешканців та друзів Новік, що на Волині. Там пройшло моє дитинство, там я створила перші маленькі «шедеври» у художній школі. Потім, навчаючись у Володимир-Волинському коледжі ім. А. Ю. Кримського, я відкрила в собі вчителя образотворчого мистецтва.

Мене завжди дивувало як лише один колір може змінити шпалери в кімнаті, як маленькі каракулі роблять нудну книжку захоплюючою, а злі персонажі стають веселішими, якщо їм домалювати кілька деталей… Ще змалечку мене почали цікавити подібні питання, і саме з тих пір моїми нерозлучними путівниками світом мистецтва є пензлик та олівець.

Вже в першому класі я мала великі мрії щодо майбутнього. Хрещена мама подарувала мені декілька книжечок видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» з серії «Міні-диво». Перше знайомство з чарівними ілюстраціями Владислава Єрко змусило мене, першокласницю, по-іншому сприйняти навколишній світ, закохатися в його неповторність та красу. І хоч з того часу минуло вже п’ятнадцять років, перший ілюстратор залишається для мене взірцем. Його книги можна розглядати годинами, щоразу знаходячи на сторінках щось нове та казкове. А, можливо, просто хочеться вірити в казку?

Так я почала жити і марити малюванням: спочатку по-дитячому, а з часом впевнено та наполегливо. Графічні стилізовані та деталізовані роботи, притаманні моїй ранній творчості, змінив гуашевий, акварельний та олійний живопис. Чи можливо описати відчуття, коли ти накладаєш густі олійні фарби мастихіном на ще нове полотно, на якому за мить запахнуть квіти або зійде сонце?

Мені подобається творити, додавати фарби у сірий дощовий день… Коли я в процесі роботи, то забуваю про час, ніби поринаючи у свій світ, в якому можна літати цілу вічність.

На сьогодні я шукаю свій шлях та стиль, розкриваю себе як художника-ілюстратора, виготовляю авторські святкові хендмейд-листівки та закінчую магістратуру у СНУ ім. Л. Українки, що у Луцьку.

Бажаю кожному долучитися до світу мистецтва та відчути насолоду від цього!

Натхнення вам та сонячних думок!